GÜNEY KORE&TÜRKİYE ÇAĞDAŞ SANATLAR SERGİSİ "YOL, BULUŞMA ve BİRLİKTE İLERLEME”

GÜNEY KORE&TÜRKİYE ÇAĞDAŞ SANATLAR SERGİSİ "YOL, BULUŞMA ve BİRLİKTE İLERLEME”


38 Güney Koreli sanatçının resim, seramik ve heykel çalışmalarının ve 34 Türkiyeli sanatçının resim, heykel, seramik ve fotoğraf çalışmalarının bir araya sergi bugün açılıyor.
35 ülkeden katılımcının misafir edildiği İstanbul-Gyongju 2013 Dünya Kültür Expo organizasyonun etkinlik takviminde 35 mekânda 28 etkinlik için ayrı program var. Bu muhteşem sanat çıkarmasının en önemli organizasyonlarından birisi de aşılışı 2 Eylül Pazartesi Saat:18.30’da Cemal Reşit Rey'de gerçekleşecek Güney Kore & Türkiye Çağdaş Sanatlar Sergisi. 38 Güney Koreli sanatçının resim, seramik ve heykel çalışmalarıyla ve 34 Türkiyeli sanatçının resim, heykel, seramik ve fotoğraf çalışmalarının bir araya geleceği etkinliğin küratörü Mehmet Lütfi Şen. Sanatseverler sergiyi 22 Eylül tarihine kadar izleyebilecekler.

Sergide eserleri yer alan Güney Koreli sanatçılar
Kim Young-gu, Kim Hyung-tae, Kim Ho-yeon, Ryu Yoon-hyung, Min Gyeong-ho, Park Jeoung-yeol, Song Jae-jin, Shin Sang-kook, Lee Byung-kook, Lee Yun-dong, Chung Young-chin, Choi Byung-chang, Choi Young-doo, Choi Yong-dae, Choi, Hae-gu, Hyun Bum-goo, Kwon Oh-soo, Ryu Wan-ha, Lee Sang-moo, Kang Jin-seok, Ki Dong-kyu, Kim Sang-gu, Kim Yong-moon, Kim Jae-chul, Do Jae-mo, An Jin-seok, Om Sang-moon, Yoo Tae-keun, Lee, Sang-hun, Lee Jeom-chan, Lee, Hak-cheon, Lee, Hyeong-seok, Lee Heui-bog, Lim Bang-ho, Jeong Woon-seog, Cho Dong-il, Chun Han-bong, Choi Yong-suk.
Sergide eserleri yer alan Türkiyeli sanatçılar
Ahmet Özparlak, Ayhan Tomak, Burhan Ersan, Cihat Hıdır, Demet Kaya  Güngörür, Demet Yalçınkaya, Derya Özparlak, Dinçer Güngörür, Duygu Bağlan, Emine Akbucak, Emine Şenses, Engin Beyaz, Ferhat Deniz, Gülşah Özbek, Hakkı Kandır, Hale Tarı, Hanife Sevim, Hayri Ağan, Hüsnü Çağlar Doğru, Kadir Ablak, Leyla Sabah, Musa Güney, Mustafa Albayrak, Nalan Türkeri, Neslihan Öner, Nesrin İçen,Orhan Kiremitçi, Ömer Aydın, Özgür Yener, Rauf Tuncer, Salih Ökmengil, Seçil Nebioğlu, Tolga Öztoprak, Yavuz Meyveci.
Küratör: Mehmet Lütfi Şen
 

Görseller

http://kultursanat.org/haber.php?id=996

Hiç yorum yok: